همه محصولات اصل و قیمت آن ها به لیر ترکیه است

محصولات مراقبت از مو
آرایش و زیباییراهنمای خرید لوازم آرایشی

کانسیلر چیست؟ (+معرفی انواع کرم کانسیلر)

گذشت زمان باعث پیشرفت تولیدات و تنوع در محصولات آرایشی شده است. کانسیلر، پرایمر و هایلایتر از محصولات جدیدی در دنیای لوازم آرایشی هستند که شاید کمتر شناخته شده باشند. اتفاقات بسیار زیادی می تواند باعث شود که در پوست صورت لک یا بثوراتی پدیدار شود که کیفیت پوست را کم کند و در زیبایی افراد تأثیر بگذارد.

بیشتر شدن حلقه قهوه ای دور چشم ناشی از خستگی باشد یا آسیب دیدن در تصادف، تأثیر اشعه‌های مضر آفتاب، افزایش سن، انواع بیماری ها و یا جوش های ساده و موارد بسیار دیگری وجود دارد که از یکدست شدن آرایش جلوگیری می کند. کانسیلر یکی از مواد آرایشی است که کمک می کند پوست صورت یکدست و بی نقص به نظر بیاید.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر یا تصحیح کننده رنگ نوعی از مواد آرایشی است که برای پوشاندن حلقه سیاه و قهوه‌ای اطراف چشم، لکه های ناشی از افزایش سن، منافذ بزرگ پوست و سایر لکه های کوچک قابل مشاهده روی پوست صورت و بدن استفاده می شود. عملکرد این وسیله شبیه به کرم پودر است با این تفاوت که از کرم پودر غلیظ تر است و به صورت موضعی استفاده می شود. برای محو کردن نقص های صورت و یک دست کردن رنگ پوست استفاده می شود.

کرم پودر کانسیلر

از کانسیلر و کرم پودر برای ایجاد یکنواختی در رنگ پوست استفاده می شود. این دو نوع لوازم آرایشی از این نظر متفاوت هستند که مواد کانسیلر رنگ‌دانه بیشتری دارد، اگرچه هر دو در طیف وسیعی از غلظت تولید شده و قابل دسترس هستند.

کانسیلر از مایع تا پودر در انواع مختلف وجود دارد. اولین کانسیلر تولید شده Max Factor’s Erace بود که در سال ۱۹۵۴ به بازار عرضه شد. این ماده برای پوشاندن تغییر رنگ جدی پوست مانند علائم زایمان و زخم استفاده می شد. این وسیله آرایشی در انواع تناژ رنگی تولید شده است. برخی از انواع و رنگ ها در این ابزار، رنگ طبیعی پوست هستند با تناژ مختلف و بعضی از انواع آن برای از بین بردن رنگ و اثر نوع خاصی از لکه ها استفاده می شوند.

انواع کانسیلر را بشناسید!

کاربرد انواع کانسیلر در آرایش

کانسیلرها می تواند برای پنهان کردن لکه ها، ماسک حلقه های تیره، برجسته سازی و اصلاح رنگ استفاده شود. برای هرکدام از این موارد، انواع مختلفی از این وسیله وجود دارد.

کانسیلر مخصوص لک و جوش

برای استفاده از کانسیلر برای پنهان کردن جوش و لک، باید از رنگی مشابه رنگ پوست استفاده شود. کانسیلری ضخیم، غلیظ و غنی از رنگ‌دانه گزینه مناسبی است. این نوع کانسیلرها معمولاً حاوی مواد ضد جوش و لک هستند و به جز پوشش دادن آن‌ها، کمک می کنند پوست بهبود پیدا کند.

این نوع بسیار سنگین هستند بنابراین بهتر است فقط برای مخفی نگه داشتن و پوشاندن قسمت های کوچک استفاده شود در غیر این صورت آرایش به شدت غلیظ شده و پوست مصنوعی به نظر می آید. بهترین برندها برای این کار NARS Radiant Creamy Concealer، Laura Mercier Secret Camouflage Concealer، Maybelline FIT ME هستند. این مواد بیشترین ناثیر را دارند، زیرا خامه ای هستند و به راحتی بر روی لک و جوش پخش می شوند.

افزایش برجستگی و روشن کردن پوست

در سال های اخیراستفاده از کانسیلر برای برجسته سازی به یکی از روش های بسیار محبوب آرایش تبدیل شده است. با استفاده از کانسیلری که یک تا دو درجه روشن تر از رنگ پایه پوست است، یک مثلث را زیر چشم کشیده و آن را با کمترین فشار پخش می کنند. پس از ترکیب و محو شدن رنگ آن با پایه پوست، نور بیشتری از آن قسمت ساطع می شود و سیاهی تیرگی زیر چشم دیده نمی شود. این روش را می توان در مناطق دیگری از صورت که لازم است روشن تر به نظر بیاید، استفاده کرد.

انواع کانسیلر و کاربرد در آرایش

تصحیح و تعادل رنگ پوست

تصحیح رنگ شامل استفاده از کانسیلرهایی با رنگ هلویی (تقریباً نارنجی)، سبز و بنفش است که هر کدام برای تعادل و تغییر رنگی خاص استفاده می شود. برای از بین بردن رنگ قرمز و صورتی بر روی پوست، از رنگ سبز استفاده می شود. رنگ هلویی برای از بین بردن حلقه های تیره آبی استفاده شده و رنگ بنفش لکه های زرد را به تعادل رسانده و محو می کند. هنگام استفاده از این تکنیک توجه به این نکته مهم است که این کار باید قبل از استفاده از کرم پودر رنگ صورت انجام شود و فقط یک لایه نازک از این کانسیلرها برای ایجاد تعادل کافی است.

انتخاب بهترین کانسیلر برای انواع پوست

بسته به نوع پوست و نوع پوشانندگی و تعادل رنگ مد نظر، کانسیلرهای مخصوصی وجود دارد. کانسیلر می تواند به صورت مایع، جامد (استیک) و یا کرم پودر کانسیلر باشد.

اگر در مورد انتخاب کرم پودر نیز نیاز به راهنمایی دارید پیشنهاد می کنیم مقاله ای که در مورد راهنمای خرید کرم پودر تهیه کرده ایم را از دست ندهید.

کانسیلر مایع

محبوب‌ترین نوع کانسیلر، کانسیلر مایع است. دلیل این محبوبیت این است که نوع مایع آن تقریباً در تمام موارد تا حدودی مؤثر بوده و بر روی انواع مختلف پوست قابل استفاده است. این وسیله برای پوشاندن لک و جوش نیز نتیجه قابل قبولی دارد زیرا در اطراف آکنه جمع نمی شود و در جای زخم نمی ماسد.

انتخاب بهترین کانسیلر برای انواع پوست

کانسیلر استیک (جامد)

کانسیلر استیک برای اهداف بسیار خاصی استفاده می شود زیرا غلظت و ضخامت آن بیشتر از مایع است، پوشش زیادی دارد و محو کردن آن ساده نیست. این ابزار در لکه ها و مناطق کوچک تغییر رنگ تأثیر بهتری دارند.

کانسیلر کرم

پوشانندگی این نوع کرم شبیه به کانسیلر استیک (جامد) است. این نوع بهتر است با اپلیکاتور مخصوص استفاده شود، زیرا به دلیل غلظت بالا، ممکن است سنگین به نظر رسیده و پوست را از حالت طبیعی خارج کند.

کانسیلر مدادی

از این نوع کانسیلر که به صورت موم تولید می شود می توان برای پوشاندن لکه های کوچک استفاده کرد. همچنین استفاده از نوع مدادی برای حالت دادن به ابروها و هدایت خط چشم شکل یا گوشه چشم در امتداد مژه های پایین برای درشت تر به نظر رسیدن چشم استفاده کرد.

نکات مهم برای استفاده از کانسیلر

 1. کانسلیر می تواند بدون اینکه لزوماً قسمتی را بپوشاند، در افزایش کیفیت آرایش مؤثر باشد. نکات زیر کمک می کند بدون داشتن مهارت خاصی در آرایش کردن، به راحتی از آن استفاده کنید.
 2. کانسیلر زیر چشم را به شکل مثلث وارونه و با غلظت کم بزنید تا حلقه های تیره دور چشم کمتر به نظر برسند.
 3. برای تیز کردن لبه خط چشم کشیده و بلند از این وسیله استفاده کنید.
 4. برای از بین بردن حالت خستگی در چشم، کمی کانسیلری سبک در گوشه داخلی چشم بزنید. این کار باعث می شود چشم حالت بهتری داشته باشد.
 5. کانسیلر اصلاح رنگ را قبل از استفاده از کرم پودر رنگ پوست خود استفاده کنید.
 6. رنگ هلویی، در به تعادل سیاهی اطراف چشم مؤثر است.
 7. لایه نازکی از کانسیلر سبز را روی لکه های صورتی یا قرمز بزنید تا اثر رنگ قرمز رفع شود.
 8. برای پوشاندن لکه ها و یا کک و مک از کانسیلری دقیقه رنگ پوست استفاده کنید.
 9. برای پوشش بیشتر یک لکه پررنگ، مقداری کانسیلر غلیظ را روی آن بزنید و ۲ دقیقه صبر کنید تا به خوبی در پوست نفوذ کند. سپس مقدار اضافی را به آرامی با گوش پاک کن پاک کنید و یا مقدار بیشتر را روی پوست اطراف با ظرافت پخش کنید.
 10. برای تمیز کردن سایه ابروها و ایجاد خط یکدست اطراف ابرو از کانسیلر مدادی و همرنگ پوست خود استفاده کنید.
 11. اطراف خطوط رژ لب را با کانسیلر تمیز کنید. اگر انتخاب رنگ مقدار کمی روشن تر از پوست باشد، مقداری در برجستگی لب ها نیز مؤثر است.
 12. از کانسیلر های تیره تر از رنگ پوست خود، برای کانتور کردن استفاده کنید.

نکات مهم برای استفاده از کانسیلر

کلام آخر

زیباتر به نظر رسیدن عامل رشد بسیاری از صنایع در جهان است. صنایعی که از کمبود اعتماد به نفس در افراد سود زیادی می برند. آن‌ها به صورت شبانه روزی تلاش می کنند که با تبلیغات مخرب و عوض کردن تفکر افراد به معنای زیبایی، کسب و کارشان را رونق ببخشند. لوازم آرایشی کمک می کنند که افرادی که به هر دلیلی دچار آسیب شده اند، احساس بهتری پیدا کنند و زندگی با نشاط تری را تجربه کنند.

با این حال نباید فراموش کرد که انسان‌ها با تمام تفاوت هایشان زیبا هستند. وجود چند لک پوستی یا حلقه قهوه ای دور چشم نباید باعث شود که دیگر خودمان را دوست نداشته باشیم. فراموش نکنید، شما زیباترین نمونه از خودتان هستید. تفاوت ها باعث زیبایی منحصر به فردی می شود که فقط در شما وجود دارد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن از 1 تا 5 ستاره انتخاب کن!

میانگین امتیاز: 4.8 / 5. تعداد رای ها: 17

بدون امتیاز! اولین امتیاز رو ثبت کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا