همه محصولات اصل و قیمت آن ها به لیر ترکیه است

محصولات مراقبت از مو
دنیای مد و لباسمد و لباس کودکان

با استایل مینیمال در مد بیشتر آشنا شوید!

احتمالاً در مورد هنر مینیمالیسم شنیده اید، اما مد و استایل مینیمال چطور؟ مد مینیمالیستی با یک اصل اساسی تعریف می شود: همه چیز را ساده نگه دارید! اشکال ساده، انتخاب کمی از رنگ ها و حتی حداقل مقدار لباس در کمد شما همگی جزء اصول استایل مینیمالیستی هستند. بنابراین سادگی کلید مشخص کردن این سبک است. در این مطلب قصد داریم به بررسی استایل مینیمال بپردازیم. اگر شما به این سبک علاقه دارید و در مورد اصول اولیه آن اطلاعی ندارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

رویکرد استایل مینیمال در مد

برخلاف سبک مینیمالیستی، رویکرد مینیمالیستی در مد بیشتر به نگرش و فرآیند فکری شما مربوط می شود تا به تنوع یا عدم تنوع پالت رنگی یا تعداد لباس های موجود در کمدتان.

استایل مینیمال چیست
یک رویکرد مینیمالیستی در مد، مربوط به آن می شود که از لباس هایی که دارد بیشترین استفاده را داشته باشید. به این معنا که برای مثال یک شلوار را بتوانید با لباس های مختلفی ست کنید به جای آن که برای هر رنگ شلوار یک دست لباس داشته باشید. همچنین هنگام خرید به این نکته توجه کنید که انتخاب هایی داشته باشید که در زمان بیشتری همراه شما باشند.

در واقع هدف این نیست که لباس هایی یکنواخت داشته باشید. استایل مینیمال به معنای تعداد لباس کمتر یا یکنواختی در رنگ ها نیست. بلکه به معنای استفاده کاربردی از آنهاست.

آیا می دانستید که به طور متوسط تنها 20 درصد از کمد لباس افراد به طور منظم پوشیده می شود؟ این بدان معناست که 80 درصد از لباس‌ هایی که داریم معمولاً بدون استفاده سال ها در کمد لباس ها آویزان می ماند و ما همیشه لباس هایی را می پوشیم که عادت به استفاده بیشتر از آنها داریم.

البته همانطور که احتمالاً می دانید هرچقدر تنوع در کمد لباس ها بیشتر باشد، انتخاب نیز کمتر شده و در نتیجه منجر به کاهش اعتماد به نفس می شود. همه این ها توانایی فرد را برای تصمیم گیری سریع تر از بین خواهد برد. بنابراین یکی از مزایای استایل مینیمال سریع تر انتخاب کردن لباس ها و انتخاب ساده تر است.

رویکرد استایل مینیمال

در استایل مینیمال به اصول اولیه بازگردید

با سبک مینیمالیستی، شما و لباس های کمدتان باید یک هدف اصلی داشته باشید. آن هم بازگشت به اصول اولیه است. منظور از اصول اولیه همان لباس هایی است که سال ها در کمد خود نگه داشتید و به اصطلاح از مد افتاده اند. البته این گفته فقط شامل لباس هایی می شود که ظاهر ساده ای دارند. این ظاهر ساده می تواند شامل تک رنگ بودن و عدم طراحی های عجیب و غریب و یا پر زرق و برق در لباس شود.

از اشکال عجیب دوری کنید

یکی از اصول استایل مینیمال همانطور که اشاره شد دوری از زرق و برق است. این زرق برق می تواند به معنای اشکال عجیب در طراحی لباس نیز معنی شود. زیرا همانقدر ممکن است که باعث جلب توجه بشود. برای مثال لباس هایی که دارای چند رنگ هستند، یا طراحی خاص و چشم گیری دارند، بدون شک در دسته لباس های مینیمال قرار نمی گیرند.

رنگ ها در استایل مینیمال

یک تصور اشتباه در مورد کمد لباس مینیمالیست ها وجود دارد و آن رهایی از رنگ است. استایل مینیمال به این معنی نیست که کمد خود را از رنگ های مورد علاقه خود خالی کنید. وقتی رنگ روشن را برای لباس خود انتخاب کردید، مطمئن شوید که آن را با پایه خنثی تری مانند شلوار جین تیره یا شلوار مشکی و گشاد ست کنید.

سبک مینیمالیستی چگونه است؟

سبک مینیمالیسم الهام گرفته از زنی است که به دنبال کاربردی بودن هر چیزی است. البته این کاربردی بودن به معنای دست کشیدن از زندگی و کارها نیست. به عنوان مثال زنی که برای حاضر شدن در محل کار یک شلوار جین و ساده و کفش هایی از آن ساده تر را نیز ترجیح می دهد. زیرا این لباس ها به قدر کافی کاربردی هستند و علاوه بر آن ظاهر بدی به او نخواهند داد.

جالب است بدانید که مشخصه طراحان مینیمالیست اروپایی در درجه اول قرار دادن شلوار جین در کمد لباس افراد بسیار بیشتری بود.

سبک مینیمال

برای تغییر استایل به مینیمال باید چگونه عمل کرد؟

برای تغییر استایل خود به مینیمال باید در ابتدا از شر لباس های قدیمی و بدون استفاده ای که در کمد دارید خلاص شوید. ممکن است به نظر ترسناک آید، اما وقتی کمد خود را باز می کنید، با یک سری لباس مواجه خواهید شد که سال هاست آن ها را نپوشیده اید. ترسی نداشته باشید و آن را دور بریزید.

حال وقت آن رسیده که سبک خود را شناسایی کنید. زمانی که از شر لباس های اضافه خلاص شدید تقریباً با لباس هایی رو به رو خواهید شد که شباهت های زیادی با هم دارند. این لباس ها هستند که سبک شما، رنگ های پرمصرف شما و سلیقه شما را نشان می دهند. بنابراین به آنها توجه کنید.

حال می توانید با جستجو در اینترنت لباس هایی که دوست دارید را انتخاب کنید. از آنها یک لیست تهیه کنید و براساس همان خرید کنید. توجه داشته باشید خیلی دور خود را شلوغ نکنید تا انتخاب برای شما سخت نشود.

5 دلیل برای انتخاب سبک مینیمال

در ادامه 5 دلیل مهم برای انتخاب سبک مینیمال به عنوان استایل شخصی گفته شده است. البته ممکن است این 5 دلیل برای شما کافی نباشد. در این حالت احتمالاً مینیمالیسم سبک مناسب شما نیست.

کمک به شناخت سبک شخصی

استایل مینیمال به شما کمک می کند تا بیشتر به سلیقه شخصی خود بپردازید. زیرا انتخاب های زیاد را از شما دور می کند و شما می توانید به راحتی آن چه را در ذهن دارید شناسایی و در نهایت نیز تهیه کنید. همچنین شما می دانید که باید لباسی را انتخاب کنید که برا مدت طولانی همراه شما باشد. بنابراین انتخاب های بهتری می کنید.

مینیمالیسم

خرید آگاهانه تر

همانطور که اشاره شد استایل مینیمال به شما در خرید راحت تر کمک خواهد کرد. زیرا شما می دانید که به دنبال چه چیزهایی هستید. بنابراین ممکن است حتی خیلی بیشتر از قبل خرید کنید. اما این خریدها همیشه برای شما کاربردی هستند و استفاده بیشتری از آنها خواهید داشت. همچنین باعص می شود موقع خرید از خود سؤال هایی بپرسید. سؤال های مهمی مانند من به این کفش نیاز دارم؟ آیا الان برای خرید شلوار اضافه زمان مناسبی است؟ داشتن چند رنگ از یک لباس کار عاقلانه ای است؟ این ها همه سؤال هایی هستند که باعث خرید آگاهانه در شما می شوند.

جلوگیری از خریدهای اضافه

ممکن است تصور کنید که این مورد نیز شبیه مورد قبلی یعنی خرید آگاهنه است. درست است که این دو مورد با هم همپوشانی زیادی دارند اما در اصل متفاوت هستند. خرید های اضافه خیلی اوقات شامل لباس هایی می شود که شما برای مناسبت های ویژه تهیه می کنید در صورتی که هیچ وقت به آن مهمانی ها نخواهید رفت و یا حداقل زمانی می روید که نیاز به لباسی جدید دارید. بنابراین این گونه خریدها که برای مردم معمولی خیلی رخ می دهد، اکنون برای شما خرید اضافه و غیر کاربردی محسوب می شود. هر زمان که نیاز به لباس جدید داشتید، همان موقع دست به کار شوید. لازم نیست از قبل برای آن پیش بینی های غیر ضروری داشته باشید.

استفاده مجدد از لباس های قدیمی

لباس هایی که از زمان های قبل داشتید ولی دیگر از آنها استفاده نمی کنید یکی دیگر از مزایای سبک مینیمال است. این لباس های علی رغم زیبایی سال هاست که در کمد شما خاک می خورند. الان بهترین زمان است که خاک آنها را بگیرید و دوباره از آنها استفاده کنید.

پس انداز پول

آخرین نکته در مورد مینیمالیست ها در فشن، پس انداز پول بیشتر است. زیرا دیگر آنها دیگر خریدهای تصادفی لباس را در برنامه خود ندارند. آنها فقط آنچه را که نیاز است می خرند و استفاده می کنند. خرید آنها کمتر می شود و دیگر نیازی به خرید لباس های اضافه حس نمی کنند. همچنین بد نیست بدانید که برندهایی هستند که به طور اختصاصی به تولید لباس های مینیمال با قیمت های مناسب می پردازند.

مینیمال در مد

جمع بندی

همانطور که خواندید استایل مینیمال یکی از سبک های پرطرفدار در فشن است. این سبک زیبایی خاص خود را دارد و همچنین برای افرادی که این سبک را انتخاب می کنند، مزایایی دارد. در این مطلب با ویژگی ها و مزایای این سبک آشنا شدید. شما فکر می کنید انتخاب این سبک به عنوان استایل شخصی می تواند به افراد در انتخاب لباس کمک کند؟

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن از 1 تا 5 ستاره انتخاب کن!

میانگین امتیاز: 4.7 / 5. تعداد رای ها: 11

بدون امتیاز! اولین امتیاز رو ثبت کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا