همه محصولات اصل و قیمت آن ها به لیر ترکیه است

محصولات مراقبت از مو
آرایش و زیباییراهنمای خرید لوازم آرایشی

پرایمر چیست و چه کاربردی دارد؟

بسیاری از افراد در ذهن خود این سؤال را دارند که چگونه بسیاری از چهره‌های معروف پوستی این‌قدر صاف و بدون جوش و لکه دارند. راز زیبایی بیش از حد این افراد را باید در استفاده از پرایمر دانست. بسیاری از بانوان نمی‌دانند که پرایمر چیست و چه کاربردی دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب از بلاگ اپریشم به سؤال پرایمر چیست پاسخ دهیم. تا انتها با ما همراه باشید تا با این وسیله آرایشی و کاربردهای آن آشنا شوید.

پرایمر چیست؟

در پاسخ به سؤال پرایمر چیست باید بگوییم که پرایمر را باید یکی از لوازم آرایشی دانست که با استفاده از آن افراد می‌توانند به خوبی خطوط و لکه‌های روی پوست را بپوشانند. این محصول را باید یکی از محصولات مناسب برای داشتن پوستی صاف و زیبا دانست که همین امر می‌تواند زیبایی بانوان را افزایش دهد. با استفاده از این محصول آرایشی می‌توان یک لایه میان پوست و زیرساز آرایش ایجاد کرد.

پرایمر چیست؟

در حال حاضر پرایمرهای بسیاری در بازار وجود دارند که افراد می‌توانند با انتخاب نوع مناسب و نمونه ای که با پوستشان سازگار است، از مزایای بسیار آن بهره مند شوند. باید بدانید که فرمولاسیون پرایمرها به گونه ای است که هر کدام از آن‌ها تنها برای پوست‌های خاصی مناسب است. به همین دلیل باید در خصوص انتخاب پرایمر مناسب دقت بیشتری به خرج داد.

درست است که استفاده از پرایمر باعث می‌شود تا زمان آرایش کردن افراد افزایش یابد اما بسیاری از بانوان پس از مشاهده نتایج بسیار زیاد آن در افزایش زیبایی، این مورد را به جان می‌خرند تا آرایشی بهتر و ظاهری زیباتر داشته باشند.

کاربرد پرایمر چیست؟

پرایمرها را باید محصولاتی دانست که با زیر سازی مناسب روی پوست باعث می‌شوند که پوست زیباتر و بی نقص تر شود و همچنین محصولات آرایشی متفاوت روی آن جلوه بهتری داشته باشند. استفاده از پرایمر مزایای بسیاری به همراه دارد که در بخش‌های بعدی در خصوص آن‌ها نکات بیشتری را بیان خواهیم کرد.

کاربرد پرایمر چیست؟

مزایای استفاده از پرایمر چیست؟

پس از این که پاسخ سؤال پرایمر چیست را دادیم، اکنون نوبت به بیان مزایای استفاده از این محصول آرایشی برای افراد رسیده است. از مهم ترین مزایای استفاده از پرایمر برای بانوان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- داشتن پوستی بی نقص و زیبا

اولین و مهم ترین مزیت استفاده از پرایمر پوشاندن خطوط، لکه‌ها و بسیاری از نقایص پوست است. در صورت استفاده از پرایمر مناسب افراد یک پوست بی نقص و زیبا خواهند داشت. در واقع با استفاده مناسب از پرایمر تمام مشکلات پوستی فرد پوشانده می‌شود و فرد می‌تواند به سراغ سایر لوازم آرایشی برای افزایش زیبایی چهره خود برود.

مزایای استفاده از پرایمر

2- افزایش دوام و ماندگاری آرایش

مزیت دیگر پرایمر چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که افزایش دوام و ماندگاری آرایش روی صورت افراد مزیت مهم دیگر استفاده از پرایمر است. بسیاری افراد نگران پخش شدن و برق افتادن آرایششان هستند. با استفاده از پرایمر یک لایه روی پوست افراد ایجاد می‌شود. این لایه باعث می‌شود تا چربی پوست افراد باعث از بین رفتن آرایش و یا برق افتادن پوستشان نشود. این مورد در روزهای گرم تابستانی و مناطق مرطوب تأثیر بسیار بیشتری دارد و باعث خواهد شد که آرایش برای مدتی طولانی تر و به شکلی بهتر روی پوست افراد باقی بماند.

3- دارای خاصیت نرم کنندگی

بسیاری از پرایمرها دارای خاصیت نرم کنندگی پوست هستند. همین امر سبب می‌شود تا پس از استفاده از این محصول نه تنها پوست افراد خشک نشود بلکه از لطافت و نرمی بیشتری برخوردار باشد. همچنین وجود یک لایه پرایمر روی پوست باعث می‌شود تا رطوبت پوست به شکلی بهتر حفظ شود و این امر در نهایت به افزایش شادابی پوست منجر خواهد شد.

4- عدم مشخص شدن منافذ پوست

پرایمرها با ایجاد یک لایه روی پوست آن را صاف و یکدست می‌کنند. اما این کار باعث پر شدن منافذ و ایجاد جوش رو پوست نخواهد شد. این لایه سبک نه تنها باعث جوش زدن بیشتر پوست نمی‌شود بلکه می‌تواند منافذ پوست را به خوبی بپوشاند تا پوستی صاف و یکدست داشته باشید.

5- یکدست شدن آرایش

کاربرد و مزیت دیگر پرایمر چیست؟ اگر بخواهیم به یک مزیت جذاب دیگر استفاده از پرایمر اشاره کنیم باید یکدست شدن آرایش را نام ببریم. یکدست شدن آرایش در افزایش زیبایی ظاهری افراد نقش بسیاری دارد که همین امر برای بسیاری بانوان جذاب است. استفاده از پرایمر باعث خواهد شد تا رنگ پوست یکدست شود و لوازم آرایشی به شکلی بهتر روی پوست قرار گیرند.

6- ضد پیری

از دیگر مزایای جذاب استفاده از پرایمر ضد پیری بودن آن است. پرایمرها حاوی ترکیباتی هستند که باعث می‌شوند چین و چروک کمتری روی پوست افراد ایجاد شود و پوست آن‌ها از شادابی و طراوت بیشتری برخوردار باشد. بسیاری افراد به راحتی متوجه میزان شفافیت پوست خود پس از استفاده از پرایمرها می‌شوند و این مسئله برای آن‌ها بیشتر قابل لمس است.

7- صرفه جویی در لوازم آرایشی

ارتباط صرفه جویی در لوازم آرایشی و پرایمر چیست؟ زمانی که افراد پوستی یکدست، یک رنگ و صاف دارند به میزان کمتری از لوازم آرایشی برای افزایش زیبایی پوست خود نیاز دارند و همین امر سبب مصرف کمتر این محصولات خواهد شد.

انواع

انواع پرایمر چیست؟

اکنون که می‌دانید پرایمر چیست و با مزایا و کاربردهای آن آشنا شدید، زمان آن رسیده که در خصوص انواع پرایمرها نیز نکاتی را بیان کنیم. مهم ترین انواع پرایمرها عبارتند از:

1- پرایمرهای درخشان کننده

اولین نوع پرایمرها، پرایمرهای درخشان کننده هستند. در فرمولاسیون این نوع پرایمرها ذراتی وجود دارد که باعث خواهند شد جلوه پوست زیباتر باشد و آرایش به شکلی درخشان تر و واضح تر نشان داده شود.

2- پرایمرهای مات

پرایمرهای مات نوع دیگری از انواع پرایمرهاست. این نوع پرایمر برای افرادی که پوستی چرب دارند مناسب است زیرا با کاهش میزان براق بودن پوست آن‌ها و کنترل سبوم به این افراد کمک بسیاری می‌کند.

3- پرایمرهای آبرسان

پرایمرهای آبرسان را باید نوع دیگری از پرایمرها دانست. این نوع پرایمرها برای پوست‌های خشک بسیار مناسب هستند. با استفاده از این نوع پرایمر پوست خشک افراد به خوبی آبرسانی می‌شود و همین امر سبب خواهد شد تا از میزان خشکی پوست آن‌ها کاسته شود.

4- پرایمرهایی با ماندگاری بالا

درست است که تمام پرایمرها می‌توانند به آرایش ماندگاری بیشتری دهند اما این نوع از پرایمرها به صورت تخصصی برای باقی ماندن بیشتر روی پوست افراد ساخته شده اند و افراد می‌توانند در زمان‌هایی که می‌خواهند آرایش برای مدت طولانی تری روی پوست آن‌ها بماند از این نوع پرایمرها استفاده کنند.

5- پرایمرهای پوشاننده منافذ و لکه‌های پوستی

برخی از پرایمرها برای پوشاندن منافذ و لکه‌های پوستی به صورت تخصصی و با کیفیت بالا ساخته شده اند. افرادی که پوستشان جوش، لک و منافذ بسیاری دارد، می‌توانند با استفاده از این نوع پرایمر پوستی صاف و زیبا داشته باشند.

6- پرایمرهای اصلاح رنگ

این نوع پرایمرها برای اصلاح و تغییر رنگ پوست ساخته شده اند. افرادی که پوستشان قرمز یا تیره است و یا حالتی بی حال و بی رنگ دارد می‌توانند با استفاده از این محصول جلوه و روشنایی پوست خود را به شکلی مناسب تغییر دهند. این پرایمرها مدل‌ها و رنگ‌های متفاوتی دارند که هر کدام از آن‌ها برای کارهای متفاوتی استفاده می‌شوند.

روش استفاده از پرایمر چگونه است؟

برای استفاده از پرایمرها ابتدا افراد باید صورت خود را با استفاده از شوینده‌های مناسب به خوبی تمیز کنند. پس از این که پوستشان خشک شد بهتر است از یک مرطوب کننده استفاده کنند و پس از جذب این مرطوب کننده، یک لایه نازک از پرایمرهای مد نظرشان را روی پوست بمالند. پرایمر را باید مانند مرطوب کننده به پوست مالید و آن را با استفاده از دست روی پوست پخش کرد. سپس با استفاده از یک اسفنج مناسب آن را با حرکات دورانی به شکلی یکدست روی پوست پخش کرد. پس از انجام این مرحله تنها کافی است اندکی منتظر بمانید تا پرایمر روی پوست خشک شود و پس از آن آرایش‌های مد نظر خود را انجام دهید.

روش استفاده

پرایمرهای تخصصی

پرایمرها علاوه بر انواعی که دارند، به صورت تخصصی تنها برای بخشی از صورت نیز ساخته می‌شوند. باید بدانید که پرایمرهای مخصوص صورت، پلک چشم، مژه، مو و ناخن نیز در بازار وجود دارند و افراد بسیاری از آن استفاده می‌کنند.

نکاتی برای استفاده بهتر از پرایمر

در ادامه چند نکته کلیدی و مهم برای استفاده هر چه بهتر از پرایمر را با هم مرور خواهیم کرد.

  • پرایمرها در نقاطی مانند پشت پلک با سرعت بیشتری خشک می‌شوند. اگر این محصول در حالت مناسب پخش نشده باشد پس از خشک شدن می‌تواند چروک ایجاد کند. به همین دلیل در هنگام استفاده از پرایمر در این بخش‌ها باید سرعت عمل بیشتری داشته باشید.
  • در نقاطی مانند چشم‌ها و لب که چروک بیشتری دارند از میزان بیشتری پرایمر استفاده کنید تا نتیجه بهتری دریافت کنید. همچنین بهتر است برای پخش کردن مناسب پرایمر در این نقاط به جای اسفنج از انگشت خود استفاده کنید.
  • اگر پوست فرد خشک و مستعد بروز آکنه است، در کنار استفاده از پرایمر بهتر است از یک لایه بردار مناسب به صورت هفتگی استفاده کنید. این کار به مرور باعث خواهد شد بر زیبایی پوست شما افزوده شود.
  • با استفاده از پرایمر می‌توان خطوط، چین‌ها و چروک‌های روی پوست را هم پوشاند که این کار به زیبایی ظاهری افراد به میزان زیادی می‌افزاید.
  • درست است که استفاده از پرایمر تأثیر بسیاری روی زیبایی افراد دارد اما در صورتی که افراد به صورت پی در پی و روزانه از آن استفاده کنند ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای آن‌ها شود. به همین دلیل بهتر است تنها برای مراسم‌های خاص از آن استفاده کنید.
  • از پرایمرها هم در زمانی که قصد دارید آرایشی غلیظ کنید و هم زمانی که می‌خواهید از لوازم آرایشی کمتری استفاده کنید، می‌توان استفاده کرد. این کار باعث خواهد شد تا در هر دو حالت میزان زیبایی و صافی پوست صورت افزایش پیدا کند.
  • پرایمرهای بی رنگ برای افرادی که پوستی با رنگ مناسب و دلخواهشان دارند و قصد ندارند از میزان زیادی لوازم آرایشی استفاده کنند، مناسب است.
  • یکی از اشتباهات رایج میان افراد، انجام آرایش بلافاصله پس از استفاده از پرایمر است. باید بدانید که ابتدا باید اندکی صبر کنید تا پرایمر به خوبی خشک شود و پس از آن آرایش کنید.

جمع بندی

پرایمرها را باید یکی از محصولات آرایشی مناسب برای افزایش زیبایی و رفع بسیاری از نقص‌های پوست صورت مانند چین و چروک و منافذ پوستی دانست. افراد با استفاده از پرایمر می‌توانند از مزایای بسیار آن مانند آبرسانی مناسب به پوست، افزایش دوام محصولات آرایشی، جلوگیری از پیری و بسیاری موارد دیگر برخوردار شوند. نکته ای که عدم توجه به آن در هنگام استفاده از پرایمر ممکن است مشکلاتی را برای افراد به وجود آورد این است که این محصول مناسب استفاده روزانه و پی در پی نیست و بهتر است از آن در مناسب‌های مختلف و مهم استفاده کنید تا هم از تأثیر آن روی افزایش زیبایی بهره مند شوید و هم جلوی بروز برخی مشکلات را بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن از 1 تا 5 ستاره انتخاب کن!

میانگین امتیاز: 4.5 / 5. تعداد رای ها: 15

بدون امتیاز! اولین امتیاز رو ثبت کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا