همه محصولات اصل و قیمت آن ها به لیر ترکیه است

محصولات مراقبت از مو
آرایش و زیبایی

میکروبلیدینگ (روش های fnb، pr و فیبروز) چیست؟

این روزها حتماً شما هم درمورد میکروبلیدینگ ابرو شنیده اید. اما آیا می‌دانید میکروبلیدینگ چیست؟ این روزها حتماً شما هم در مورد میکروبلیدینگ ابرو شنیده اید. اما آیا می‌دانید میکروبلیدینگ چیست؟ از روش‌های فیبروز، (PR) و (FNB) چه می‌دانید؟ تا به حال به این فکر کرده اید که این روش‌های زیباسازی ابرو چه تفاوت‌هایی با همدیگر دارند؟ در این مقاله از اپریشم، سعی داریم که شما را با این روش‌ها و تفاوت‌هایی که با هم دارند، آشنا کنیم.

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

در سال‌های اخیر شاهد عرضه انواع لوازم آرایشی دار بازار بوده ایم. تمام این لوازم آرایشی و بهداشتی، آثاری بسیار کوتاه مدت و موقتی بر زیبایی افراد داشته اند. اما روش‌هایی روی کار آمده اند که ظاهر افراد را در مدت زمان طولانی تری زیبا نگه می‌دارند. یکی از این روش‌ها میکروبلیدینگ ابرو نامیده می‌شود.

در پاسخ به این سؤال که میکروبلیدینگ چیست؟ باید بگوییم که میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو، روشی است که جایگزین تتو شده است. میکروبلیدینگ باعث می شود تا ابروها همیشه آراسته و آرایش دائم داشته باشند. درنتیجه سبب دوچندان شدن زیبایی صورت خواهد شد. این روش جدید، که ماندگاری طولانی تری دارد، برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو به کار می‌رود. از طرفی، افرادی که ابروهای کم پشتی دارند، می‌توانند با این روش، ابروهای پر و خوش فرم تری داشته باشند. به همین دلیل است که این روش خیلی زود میان بانوان فراگیر شده و جای عمل هایی مانند تتو ابرو، که روشی قدیمی محسوب می شود را گرفته است.

پس اگر شما نیز تمایل دارید ابروهایی همیشه آراسته داشته باشید و یا وقت درست کردن آن را ندارید می توانید از روش میکروبلیدینگ استفاده کنید. اما میکروبلیدینگ نیز خود به چند مدل مختلف تقسیم می شود. در ادامه قصد داریم توضیحات بیشتری در خصوص این روش و انواع آن را ارائه کنیم.

چگونگی انجام میکروبلیدینگ ابرو

چگونگی انجام میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ با استفاده از یک قلم، به صورت دستی و بدون بهره گیری از دستگاه انجام می شود. بر روی نوک این قلم، تیغ هایی وجود دارد که رنگدانه را به زیر پوست هدایت می کنند. انجام این کار به مهارت و دقت بالایی احتیاج دارد. اما میکروبلیدینگ ابرو چقدر ماندگاری دارد؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم.

مراحل انجام میکروبیدینگ ابرو

مراحل انجام میکروبیدینگ ابرو

  • مشاوره و طراحی ابرو: در این مرحله متخصص کار میکروبلیدینگ با توجه به آناتومی فرد و پیشنهاد او طراحی ابرو را انجام می‌دهد.
  • تزریق بی حسی: ابزار اصلی میکروبلدینگ قلمی با سوزن‌های ریز است. شاید با خراش‌هایی که رو پوست به وجود می‌آیند، فرد درد زیادی را تحمل کند. به همین دلیل ابروهای او را پیش از شروع کار بی حس می‌کنند.
  • تزریق فرم ابرو: پس از بی حس کردن ابرو، با ابزاری مخصوص، شکل ابرو را طراحی می‌کنند. پس از اینکه فرد ظاهر نهایی ابرو را پذیرفت، مرحله بعدی کار آغاز می‌شود.
  • افزودن رنگدانه: با ابزاری که 10 تا 12 سوزن ریز دارد، روی پوست می‌کشند. سوراخ‌های ریزی ایجاد شده و رنگدانه‌هایی با همین ابزار داخل ابرو تزریق می‌کنند. دقت کنید که عمق این سوراخ‌ها زیاد نیست. به همین دلیل این روش نیاز به تمدید دارد.

میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب است؟

باید بدانید که این روش برای همۀ افراد نتیجه خوبی نخواهد داشت. بهترین مدل ابرو برای میکروبلیدینگ ابروهای دست نخورده هستند. بنابراین افرادی که تا کنون سراغ کاشت ابرو نرفته اند و یا نمی‌توانند این روش را استفاده کنند، می‌توانند سراغ میکروبیدینگ بروند. لازم به ذکر است که کسانی که قبلاً تتوی ابرو انجام داده اند، انجام میکروبلیدینگ روی تتوی کمرنگ شدۀ قبلی جلوۀ خوبی نخواهد داشت. حتماً قبل از انجام این کار به نکات توجه داشته باشید.

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز

فیبروز یکی از روش های میکروبلیدینگ است. میکروبلیدینگ به روش فیبروز نسبت به روش های دیگر طرفداران بسیاری دارد، طبیعی ترین نوع میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو به حساب می آید. با استفاده از این روش می توان خطوطی متناسب با نظم آبرو ایجاد کرد. برخی از این خطوط پررنگ تر و برخی کمرنگ تر هستند. این امر باعث می شود تا ابروها کاملاً طبیعی به نظر برسند. ماندگاری میکروبلیدینگ فیبروز به پوست افراد بستگی دارد.

اما به طور میانگین این روش 2 الی 3 سال ماندگاری خواهد داشت. پس از این زمان نیز می توان مجدداً آن را تمدید کرد. لازم به ذکر است که بلافاصله پس از میکروبلیدینگ به روش فیبروز ابروها رنگ بسیار تیره ای خواهند داشت. نگران این موضوع نباشید، زیرا که پس از مدت کوتاهی کمرنگ خواهد شد و به رنگ طبیعی می رسد.

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز

تفاوت میکروبلیدینگ با روش فیبروز

با وجود شباهت‌های زیاد میکروبلیدینگ و فیبروز با یکدیگر، این دو تفاوت‌های غیر قابل انکاری دارند. هنگام فیبروز ابرو، به نظر مشتری درباره طرح ابرو کمتر از روش میکروبلیدینگ اهمیت می‌دهند. تفاوت دیگر این دو در زمان بی حسی است. در میکروبلیدینگ بعد از کشیدن طرح ابرو، بی حسی انجام می‌شود. اما در روش فیبروز بعد از کشیدن خطوط تاج ابرو بی حسی انجام می‌شود.

میکروبلیدینگ ابرو به روش fnb

اکنون نوبت به این سؤال می‌رسد که روش (fnb) ابرو چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که تکنیک (fnb) ابرو  مانند روش فیبروز یکی از روش‌های میکروبلیدینگ به حساب می‌آید. میکرولیدینگ به روش fnb را می‌توان یکی از جدیدترین روش‌های میکروبلیدینگ ابرو دانست. در این روش نیز از قلم و تیغ بلید استفاده شده و تمام کار به صورت دستی انجام خواهد شد. در این روش خطوطی درون ابرو ایجاد می شود که سبب لیفت ابرو شده و همچنین باعث ایجاد فاصله میان ابرو و چشم می شود. درنتیجه اگر ابروهای پر و افتاده ای دارید می توانید با استفاده از میکروبلیدینگ به روش fnb باعث زیبایی بیشتر آن‌ها بشوید.

تفاوت میکروبلیدینگ و (Fnb) چیست؟

در پاسخ به این سؤال که تفاوت بین میکروبلیدینگ و (fnb) چیست باید بگوییم که رنگ تتوی (fnb) ماندگاری بیشتری دارد. این نکته حتی باعث برتری روش (fnb) نسبت به فیبروز نیز شده است. زیرا خانم‌ها روشی را انتخاب می‌کنند که زیبایی ماندگارتری داشته باشد.

میکروبلیدینگ ابرو به روش pr

میکروبلیدینگ به روش Pr یکی دیگر از روش های انجام میکروبلیدینگ است. تفاوت اصلی این متد با متدهای دیگر ایجاد خطوط روی ابرو است. در این روش هاشورها بر اساس ابروهای بانوان ایرانی و متناسب با حالت ابرو ایجاد خواهد شد.

این روش که یک روش ایرانی است، نخستین بار توسط خانم پریسا روشنی انجام شد. میکروبلیدینگ به روش pr از سه متد میکروپیگمنتشن یا هاشور با دستگاه های میکروپیگمنتیشن، میکروبلید یا همان استفاده از قلم و همچنین شیدینگ ابرو که درواقع همان سایه ابرو با دستگاه میکروپیگمنتیشن است، استفاده می شود.

تفاوت روش (pr) و میکروبلیدینگ

ماندگاری Pr نیز همانند روش های دیگر بستگی به نوع پوست و کیفیت انجام میکروبلیدینگ دارد. اما به طور میانگین بین 2 الی 3 سال دوان خواهد داشت و پس از آن نیاز به ترمیم پیدا می کند. این نکته مهم ترین تفاوت میکرو بلیدینگ و روش (pr) به حساب می‌آید.

تفاوت پی آر با روش های دیگر آن است که در این متد ابروها ظاهر طبیعی بیشتری خواهند داشت و همچنین خطوط به گونه ای ایجاد شده که باعث خطای دید می شود. لازم به ذکر است که رنگ ابرو برای روش پی آر به سفارش ایران در کشور آلمان تولید می شوند.

میکروبلیدینگ ابرو به روش pr

تفاوت فیبروز و pr

همان‌طور که گفته شد در روش پی آر از سه متد میکروپیگمنتشن یا هاشور با دستگاه های میکروپیگمنتیشن، میکروبلید یا همان استفاده از قلم و همچنین شیدینگ ابرو که درواقع همان سایه ابرو با دستگاه میکروپیگمنتیشن است، استفاده می شود. در حالی که در متد فیبروز فقط از قلم های میکروبلید استفاده می شود.

همین موضوغ باعث شده تا کیفیت و ماندگاری بالا برود. تفاوت دیگر در نوع هاشورها می باشد. به طوریکه در انتهای هاشور ابرو در روش پی آر به شکل حجم دار و سه بعدی بوده و به همین دلیل ابرو طبیعی تر به نظر می رسد. اما در روش فیبروز انتهای ابرو بیشتر به شکل گنبدی است.

میکروبلیدینگ در بارداری

یکی از سوال های مهم درمورد میکروبلیدینگ آن است که آیا در هنگام بارداری مشکلی ایجاد می کند یا خیر. این تصور که ممکن است مواد سمی از طریق خون وارد بدن شده و ایجاد مشکل کنند اشتباه است. زیرا که موادی که برای میکروبلیدینگ استفاده می شوند به هیچ عنوان سمی نیستند. پس به همین دلیل خطری مادر و بچه را تهدید نخواهد کرد. اما زمان بارداری، زمان حساس و پرخطری است.

به همین دلیل اگر عجله ای برای انجام کار وجود نداشته باشد می توان تا پس از زایمان نیز صبر کرد تا کار با خیال راحت تر انجام شود. همچنین با توجه به آنکه جوهرهای گوناگونی رای انجام میکروبلیدینگ استفاده می شود نمی توان از اصل یا تقلبی بودن آن اطمینان حاصل کرد. جوهرهای تفلبی در حالت غیربارداری نیز می توانند مضر باشند.

میکروبلیدینگ در بارداری

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ نیز مانند بسیاری از عمل های زیبایی عوارض خود را دارد. اما با این حال میان بانوان بسیار پرطرفدار است. میکروبلیدینگ به دلیل استفاده از سوزن و خراش پوست اگر به درستی انجام نشود ممکن است، عوارضی به دنبال داشته باشد. پس در این مورد حتماً توجه کافی را داشته باشید که این کار فقط توسط متخصص انجام شود.

در ادامه از برخی عوارض نام می بریم.

  • ایجاد زخم یا اسکار
  • آسیب به بافت پوست
  • ایجاد عفونت
  • عدم ترمیم شدن پوست

اقدام های پس از میکروبلیدینگ

انجام میکروبلیدینگ به طور متوسط 2 ساعت به طول می انجامد. اما پس از آن چه مواردی را باید رعایت کرد؟ پس از میکروبلیدینگ ابرو باید کرم هایی که متخصص تجویز کرده را مرتب استفاده کنید. معمولاً این کرم ها باید هر 4 ساعت تمدید شوند. نکتۀ دیگر آن است که تا یک هفته نباید زخم ها با آب تماس داشته باشند. توجه داشته باشید که انجام فعالیت هایی که باعث تعرق شدید می شوند نیز تا یک هفته نباید انجام شود.

جمع بندی

همان‌طور که در این مقاله اپریشم خواندید روش میکروبلیدینگ یکی از متدها در راستای زیبایی دائمی ابرو است. با کمک میکروبلیدینگ با روش فیبروز، (pr) یا (fnb) می‌توانید به مدت طولانی تر ابروهای پر پشت تر و زیباتری داشته باشید. پیشنهاد می شود که اگر قصد انجام این کار را دارید حتماً به متخصص مراجعه کنید تا پس از آن دچار عوارض خاصی نشوید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن از 1 تا 5 ستاره انتخاب کن!

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رای ها: 13

بدون امتیاز! اولین امتیاز رو ثبت کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا