همه محصولات اصل و قیمت آن ها به لیر ترکیه است

محصولات مراقبت از مو
دنیای مد و لباس

استایل مونوکروم (تک رنگ) چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

اگر اندکی با دنیای مد و لباس آشنا باشید، بارها نام استایل مونوکروم را شنیده‌اید. استایل مونوکروم یا تک رنگ، یکی از استایل‌های محبوب در جهان است. در بسیاری از نمایشگاه‌های مد یا فشن شوها می‌توان این استایل را مشاهده کرد. بسیاری از هنرمندان، ورزشکاران و خوانندگان گرایش قابل توجهی به استایل مونوکروم دارند. اما باید بدانید که اوج محبوبیت این نوع لباس‌های دهه هفتم قرن بیستم بوده است.

در سال‌های 1960 تا 1970 بسیاری از افراد از این نوع پوشش استفاده می‌کردند. اما دوره این نوع استایل هیچ‌گاه به پایان نرسید و اکنون هم می‌توان آن را مشاهده کرد. هنوزم هم بسیاری از افراد مشهور دنیا از این نوع استایل برای حضور در مراسم‌های گوناگون استفاده می‌کنند. اگر می‌خواهید بیشتر در خصوص این نوع استایل بدانید تا انتها با ما باشید.

استایل مونوکروم

مونو به معنی یک و کروم که از کلمه کروماتیک می‌آید و به معنی رنگ است. پس باید گفت که این نوع استایل در حقیقت پوشیدن لباسی از سر تا پا به یک رنگ است. شاید از نظر بسیاری پوشیدن لباس تک رنگ امری ساده به نظر برسد، اما باید بگوییم که برای آماده کردن استایل مونوکروم باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا ظاهر زیبا و جذابی را به وجود آورید. البته باید بدانید که می‌توان از درجات و طیف‌های گوناگون یک رنگ استفاده کرد تا زیبایی بیشتری برای این استایل خلق کرد.

شاید برای کسانی که با این نوع استایل آشنا نیستند در ابتدا پوشیدن لباسی با یک رنگ، جذاب به نظر نرسد. اما وقتی که این افراد بدانند که این نوع استایل، فرد را محدود به پوشیدن یک رنگ خاص نمی‌کند بلکه از یک رنگ با سایه‌ها و طیف‌های گوناگون نیز می‌توان استفاده کرد، احتمالاً نظرشان عوض می‌شود.

معنای مونوکروماتیک

معنای مونوکروماتیک

مونوکروماتیک که از دو کلمه «مونو» و «کروماتیک» تشکیل شده به معنای تک رنگ است. شاید یک رنگ بودن تمام لباس‌ها کمی عجیب به نظر برسد اما همانطور که گفتیم سبک مونوکروم به هیچ وجه برای شما محدودیت پوشش به وجود نمی‌آورد. شما می‌توانید از رنگ‌ها و تناژ‌های روشن و تیره رنگ مورد نظر استفاده کنید و لباس‌هایی آماده کنید که از استایل مونوکروم پیروی می‌کنند. این در حالی است که استفاده از اکسسوری‌هایی با همان طیف رنگی، ظاهری جذاب تر به استایل شما خواهد داد.

استایل مونوکروم

عوامل مهم در استایل تک رنگ چیست؟

پس از این‌که به سؤال استایل مونوکروم چیست پاسخ دادیم نوبت به بررسی خود این نوع استایل می‌رسد. استایل تک رنگ یا مونوکروم هم مانند سایر استایل‌ها، عواملی مهم و کلیدی دارد. باید بدانید که استفاده از استایل مونوکروم به تنهایی نمی‌تواند زیبایی استایل و ظاهر هر فرد را افزایش دهد. به همین دلیل نیاز است که افراد لباس‌های خود را با توجه به عوامل و نکاتی انتخاب کنند. مواردی که فرد باید به آن توجه کند عبارت‌اند از:

رنگ پوست و مو

رنگ پوست و موی افراد یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در هنگام استفاده از استایل مونوکروم به آن توجه شود. در این استایل تنها از یک رنگ استفاده می‌شود و با توجه به این نکته باید بدانید که نحوه انتخاب این رنگ و همخوانی آن با رنگ پوست و موی فرد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اگر شما جزو افرادی هستید که برای اولین بار است که می‌خواهید از این نوع استایل استفاده کنید، بهتر است با رنگ‌های خنثی مانند خاکستری شروع کنید. می‌توانید بررسی لباس‌ها را با یک رنگ آغاز کنید و سپس رنگ‌های دیگر هم مورد توجه قرار دهید. با ارزیابی لباس‌ها و رنگشان شاهد افزایش تعداد لباس‌های استایل مونوکروم در رنگ‌های مختلف خواهید بود. در این شرایط به انتخاب تناژهای مختلف یک رنگ و البته به بافت آن لباس‌ها توجه داشته باشید.

استفاده از ته رنگ، سایه و طیف

در این استایل لازم نیست حتماً تمامی لباس‌ها به یک رنگ باشد. می‌توان از ته رنگ‌ها، سایه‌ها و طیف‌های گوناگون یک رنگ استفاده کرد تا ظاهری زیباتر داشت. این کار علاوه بر افزودن بر زیبایی ظاهری، می تواند ظاهر فرد را از یکنواختی خسته کننده در بیاورد.

ترکیب رنگ در استایل مونوکروم

انتخاب رنگ با توجه به وضعیت بدنی

استفاده از استایل مونوکروم باعث می‌شود تا افراد کمی قد بلندتر و همچنین لاغرتر به نظر برسند. به همین دلیل افراد ریزنقش یا توپر به این استایل علاقه دارند. اما نکته‌ای که نباید فراموش کرد انتخاب رنگ مناسب برای این افراد است. به خاطر داشته باشید که افراد توپر و چاق بهتر است از رنگ‌های تیره یا رنگ‌های خنثی با تیره‌ترین درجه استفاده کنند.

بالانس و تعادل در استایل مونوکروم

این نکته فقط متعلق به ست کردن لباس‌ها در استایل تک رنگ نیست. باید گفت که تعادل یکی از مهم‌ترین قوانین دنیای فشن و مد است و باید همیشه هنگام ست کردن و استفاده از هر مدل لباسی به تعادل توجه داشته باشید. در پوشش سبک مونوکروم، علاوه بر نوع و مدل لباس، باید تعادل در رنگ و طیف‌های انتخاب نیز رعایت شود.

از دیگر نکاتی که باید به آن توجه کرد، ایجاد بالانس در خود پوشش است. افرادی که دوست دارند قد بلندتر به نظر بیایند، بهتر است از لباس‌های براق‌تر یا طیف‌هایی که اندکی روشن‌تر است در پایین‌ تنه استفاده کنند.

توجه به بافت و الگو لباس

به خاطر داشته باشید که استایل تک رنگ یا مونوکروم حتماً نباید ساده باشد. شما می‌توانید از راه‌های متفاوتی برای ایجاد تنوع در این پوشش استفاده کنید. یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید برای داشتن ظاهری زیباتر در هنگام استفاده از استایل تک رنگ بکنید، استفاده و بازی با بافت و الگوهای متفاوت لباس‌هاست.

استفاده از پارچه‌ها و لباس‌هایی که بافت و الگوی متفاوت دارند می‌تواند علاوه بر ایجاد ظاهری جذاب‌تر، حالت استایل شما را از رسمی بودن خارج کند. همچنین می‌توانید از برخی پارچه‌های متفاوت و دور از انتظار در کنار هم استفاده کنید. از مهم‌ترین ترکیب‌های دور از انتظار می‌توان به ترکیب پنبه با چرم و پشم با ابریشم اشاره کرد.

البته توجه داشته باشید که در هیچ موردی نباید زیاده روی کرد. درست است که می‌توانید از پارچه‌ها، بافت‌ها و الگوهای متفاوت برای ایجاد ست استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که این موارد باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند و زیبایی را با خود به ارمغان بیاورند.

کفش مناسب در استایل مونوکروم

درست است که استایل مونوکروم را استایلی تک رنگ و ست می‌دانند، اما باید در انتخاب کفش توجه خاصی داشته باشید. باید بدانید گاهی پوشیدن کفشی همرنگ لباس، نه تنها بر زیبایی ظاهری فرد اضافه نمی کند، بلکه باعث خراب شدن همه چیز می‌شود. پس به خاطر داشته باشید که علاوه بر انتخاب رنگ درست، باید به هماهنگی اجزا نیز توجه داشته باشید.

انتخاب اکسسوری مناسب

استفاده از اکسسوری‌های مناسب می‌تواند باعث شود تا هر استایلی زیباتر شود. دستمال گردن، ساعت، دستبند، گردنبند، انگشتر و سایر اکسسوری‌های مناسب می‌تواند زیبایی دو چندانی به ظاهر شما بخشد. البته توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از اکسسوری‌ها می‌تواند از زیبایی استایل کم کند.

استایل مونوکروم مناسب چه افرادی است؟

استایل مونوکروم مناسب چه افرادی است؟

تا اینجا شما را با معنای استایل مونوکروم و عوامل مؤثر در این استایل آشنا کردیم. علاوه بر این با اشاره به استایل مونوکروم طوسی، سفید، صورتی و سایر رنگ‌ها شما را با نحوه ست کردن استایل تک رنگ (مونوکرام) آشنا کردیم. اما شاید هنور برای بسیاری این سؤال مطرح شود که استایل مونوکروم مناسب چه افرادی است؟ در پاسخ باید بگوییم که استایل مونوکروم مردانه و زنانه برای افرادی مناسب خواهد بود که فرصت کافی برای ست کردن لباس ندارند، اما دوست دارند که خوش تیپ و جذاب به نظر برسند. افرادی که سعی می‌کنند ظاهرشان لاغرتر به نظر برسد، از این استایل می‌توانند به خوبی بهره مند شوند.

رنگ‌های محبوب در استایل مونوکروم کدامند؟

استایل تک رنگ را می‌توان با استفاده از تمام رنگ‌ها ایجاد کرد. اما برخی از رنگ‌ها مانند خاکستری، مشکی، سفید، کرم، آبی و قرمز از طرفداران بیشتری در میان تک رنگ پوش‌ها برخوردار هستند. البته فراموش نکنید که یکی از اساسی‌ترین نکاتی که در هنگام استفاده از این نوع پوشش باید به آن توجه داشته باشید، همخوانی رنگ انتخابی با رنگ پوست و موی فرد است.

سفید

سفید را می‌توان رنگی جذاب برای آقایان و بانوان دانست. این رنگ در فصل‌های بهار، تابستان می‌تواند علاوه بر ایجاد ظاهری جذاب، باعث شود تا گرمای هوا کمتر فرد را اذیت کند.

مشکی

مشکی را می‌تواند متداول‌ و رایج‌ترین رنگ استایل مونوکروم دانست. در کمد لباس هر فردی احتمالاً یک دست لباس مشکی پیدا می‌شود. این رنگ برای بیشتر سلیقه‌ها و افراد می‌تواند جذاب باشد. همچنین در فصول سرد سال علاوه بر زیبایی می‌توانید با پوشیدن لایه‌های متفاوت لباس با رنگ مشکی به استایل خود عمق و زیبایی دو چندانی دهید.

صورتی

رنگ صورتی یکی از رنگ‌های محبوب خانم‌هاست. به همین دلیل بسیاری از آن‌ها در هنگام استفاده از استایل تک رنگ به سراغ لباس‌های صورتی می‌روند. همچنین پیدا کردن کفش و اکسسوری صورتی مناسب کار چندان سختی نیست و به همین دلیل می‌توان به راحتی چنین ستی را تکمیل کرد. اگر شما هم به رنگ صورتی علاقه دارید پیشنهاد می کنیم مطلب رنگ صورتی چرک در مد و پوشاک بانوان را مطالعه کنید تا با این رنگ و استفاده از آن بیشتر آشنا شود.

قرمز

قرمز یکی دیگر از رنگ‌هایی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار می‌گیرد. بسیاری از بانوان و حتی آقایان از لباس‌هایی با رنگ قرمز در طول سال استفاده می‌کنند. اما استایل مونوکروم رنگ قرمز چیز دیگریست.

طوسی

طوسی یکی از رنگ‌های خنثی و زیبایی است که می‌توان به راحتی آن را در استایل مونوکروم ست کرد. علاوه بر تنوع طیف رنگ طوسی، این رنگ را می‌توان در فصول گرم و سرد استفاده کرد.

آبی و سرمه‌ای

شاید بسیاری افراد از استایلی نزدیک به مونوکروم با استفاده از رنگ آبی استفاده کرده‌اند. شلوار جین با بلوز، پیراهن یا تی‌شرت آبی می‌تواند یکی از ساده‌ترین مونوکروم‌ها باشد. حال با اطلاعاتی که اکنون کسب کرده‌اید می‌توانید این استایل را بسیار زیباتر کنید و به راحتی از آن در مکان‌های متفاوت استفاده کنید.

نحوه ست کردن استایل مونوکروم چگونه است؟

اکنون که می‌دانید برای استایل مونوکروم چه رنگ‌هایی مناسب تر است، باید نحوه ست کردن آن را هم یاد به دقت انجام دهید.

برای ست کردن استایل مونوکروم بهتر است از پارچه‌هایی با بافت و طرح‌های جذاب استفاده کنید. به کار بردن لباس‌های گلدوزی شده، یا لباس‌هایی که از چاپ برجسته و نقاشی‌های دستی استفاده کرده اند و لباس‌های برش دار برای ست کردن تک رنگ تصمیم درستی است. شما می‌توانید از اکسسوری‌های ساده و شیک نیز استفاده کنید. این در حالی است که شما نباید از انتخاب کفش، کلاه، روسری، کمربند، جواهرات و دستمال گردن مناسب و یا حتی رنگ ناخن هایتان غافل شوید

سخن پایانی

استایل مونوکروم یکی از آن استایل‌هایی است که می‌توانید در بسیاری از مراسم‌ها و مکان‌ها از آن استفاده کنید. مهم نیست که می‌خواهید با ظاهری آراسته و جذاب به محل کار خود و یا جلسه‌ای کاری بروید و یا قرار است در یک مهمانی شرکت کنید. از استایل تک رنگ با توجه به نکات گفته شده استفاده کنید، می‌توانید با ظاهری جذاب در محل کار و یا مراسم حضور پیدا کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن از 1 تا 5 ستاره انتخاب کن!

میانگین امتیاز: 4.5 / 5. تعداد رای ها: 22

بدون امتیاز! اولین امتیاز رو ثبت کن.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا